Атлетико Мадрид победи и на гости на Хановер (видео)

Атлетико Мадрид продължава напред в Лига Европа, след като завърши с победа на гости на Хановер 96 - 2:1 в Германия. Миналата седмица срещата между двата тима в Испания завърши при резултат 2:1 за домакините от Атлетико, като с общ резултат 4:2 те продължават към полуфиналната фаза на втория по значение европейски турнир.

До полувремето двата тима си разменяха атаки, като домакините действаха припряно, знаейки, че трябва да отбележат попадение, за да спрат Атлетико. Вместо това обаче през втората част те получиха гол. В 63-ата минута Адриан Лопес вкара. Движението му преди да насочи топката в мрежата бе добро.

Домакините се оказаха в позиция на догонващи и стигнаха до изравняване чрез бившия играч на Манчестър Юнайтед Маме Бирам Диуф. Това обаче стана чак в 81-ата минута. Той завърши по хладнокръвен начин и даде надежда за последните минути. Атлетико обаче доварши своята задача и Фалкао вкара в 87-ата минута.