Фенове на Нидерландия и Турция се биха след мача

След като турският национален отбор загуби от Нидерландия на четвъртфиналите на Евро 2024 (2:1), фенове на тези национални отбори започнаха бой по улиците на Германия.

Срещата се проведе на стадион "Олимпиащадион" (Берлин). Мачът беше ръководен от съдийска бригада, ръководена от Клеман Тюрпен. В 35-ата минута турският бранител Самет Акайдин откри резултата, завършвайки центриране на халфа Арда Гюлер от фланга.

В 70-ата минута на мача отборът на Холандия изравни резултата: защитникът Стефан де Вриий се разписа от пас на Мемфис Депай. Шест минути по-късно Холандия успя да поведе: защитникът Дензъл Дъмфрис центрира покрай вратата на съперника, а турският защитник Мерт Мулдур, в битка с Коди Гакпо, прати топката в собствената си врата.