Юлман: Омръзна ми от тези правила

Старши -треньорът на националния отбор на Дания Каспер Юлман разкритикува съдийството в 1/8-финалния мач на Евро 2024 с националния отбор на Германия (0:2).

"Първо искам да поздравя Германия за тази победа. Първите 15 минути бяхме под напрежение, беше си чисто оцеляване. След това играта стана равностойна - всичко се определяше от две отсъждания на ВАР. Имам снимка, имаше един сантиметър засада. От гледна точка на данните няма смисъл, не трябва да използваме VAR по този начин. Няколко минути по-късно бе отсъдена дузпа, бях толкова уморен от тези нелепи правила за игра с ръка. Не можем да изискваме нашите защитници да бягат така, това е неестествено.

Йоаким е в абсолютно нормална позиция, а топката е изритана към него от един метър... Не обичам да коментирам правилата, може би щяхме да загубим така или иначе, но няма как да не се ядосвам на тези неща. Не смятам, че футболът трябва да се случва по този начин. Рядко говоря за тези решения, но това бе много важно за този мач“, заяви Юлман.

На четвъртфиналите Германия ще срещне победителя от двойката Испания-Грузия.