Турция остави 10 от Чехия на дъното

Чехия и Турция завършиха и последната среща от последната група на Евро 2024, което се получи по атрактивен начин на "Фолкспаркщадион" в Хамбург, след като рано в мача чехите пострадаха от изгонване на играч, допуснаха гол, но и се върнаха до 1:1, преди да допуснат в самия край за 2:1 и да останат с 1т. на дъното, докато турците продължават от второто място под Португалия.

В 20-ата минута Барак бе изгонен за втори жълт картон за символичния домакин, което постави Турция в добра позиция. Тя обаче се материализира чак в 51-ата минута на второто полувреме малко след прекрасно спасяване на Станек срещу Йълдъз. Тук Чалханоглу матира вратаря в далечния ъгъл за 1:0.

В 66-ата минута обаче след тъч и едно спорно надиграване на резервата Чори срещу Гюнок, ударът на чеха бе блокиран и Соучек довърши за 1:1. Последваха още силни минути за Чехия и сякаш те не играеха с човек по-малко, но Турция отново се наложи към края и стигна до 2:1 в 94-ата минута чрез Дженк Тосун.