Грузия напред след победа над Португалия

Грузия и Португалия се срещнаха в Гелзенкирхен за последната трета среща от груповата фаза на Евро 2024 г. Днес португалците направиха 8 промени от типичния си състав заради вече осигуреното класиране, и от това се възползва максимално тимът на символичния домакин, който победи с 2:0 и от третото място се класира като втория най-добър трети класиран тим в първенството след Нидерландия.

След 2 минути игра днес Силва загуби една топка в центъра и позволи на Микаутадзе да организира контра, в края на която намери Кваратшелия за диагонален удар и 1:0.

Португалия опитваше отговори чрез Роналдо, но той успя само да си изкара жълт картон за спорове със съдията до почивката. След нея "мореплавателите" започнаха активно, но в 54-ата минута ВАР отсъди дузпа за минимално докосване на Силва срещу Лочошвили в полето, и Микаутадзе изпълни перфектно за 2:0.