Дешан: Мбапе бе много добър днес

Старши -треньорът на френския национален отбор Дидие Дешан коментира представянето на националния нападател Килиан Мбапе в мача от 3-ия кръг на груповата фаза на Европейското първенство 2024 с Полша (1:1).

"Въпреки всичко, през което трябваше да премине, Мбапе беше много добър днес. Той има нужда от време, за да свикне с маската“, заяви Дешан, цитиран от KMZ в социалната мрежа X (бивш Twitter).

Припомняме, че Килиан Мбапе игра в мача с Полша от първите минути с черна маска. Преди това Мбапе счупи носа си по време на мача от 1-ия кръг на груповата фаза на турнира с националния отбор на Австрия (1:0), поради което прекара срещата от 2-ия кръг с Нидерландия (0:0) на пейката.

Мбапе отбеляза единственото попадение за Франция в мача срещу Полша. Той реализира успешно дузпа в 56-ата минута на мача. Този гол бе първи в кариерата на французина на Европейски първенства.