Кроос: Още веднъж показахме, че вярваме в себе си до края

Полузащитникът на националния отбор на Германия Тони Кроос коментира резултата от мача от 3-ия кръг на груповата фаза на Евро 2024 с Швейцария, завършил при резултат 1:1.

"Първо се радваме, че успяхме да направим равенство. Още веднъж показахме, че можем да се справим с разликата по време на мача и че вярваме в себе си до края“, заяви Кроос.

В 28-ата минута швейцарският нападател Дан Ндойе изведе отбора си напред, завършвайки при центриране на халфа Ремо Фройлер. Реферите провериха гола, когато Ндойе беше в засада, но решиха да зачетат попадението. В 90+2-ата минута нападателят на германския национален отбор Никлас Фюлкруг изравни резултата - 1:1.

След три изиграни кръга отборът на Германия спечели седем точки и зае първото място в група А. Втори остана Швейцария. Отборът на Мурад Якин събра пет точки. И двата отбора достигнаха до 1/8-финалите на Евро 2024.