Испания надигра Италия за втора победа (видео)

Испания надигра тотално действащия европейски шампион Италия във втората среща от груповата фаза на Евро 2024 г. Макар да спечели само с 1:0 днес в Гелзенкирхен, "Ла Фурия" владееше инициативата през цялата среща и не остави никакви възможности на противника си да създаде опасности в предни позиции.

През първото полувреме голове нямаше, но Испания отправи 9 удара срещу 0 точни за съперника. Родри подобри рекорда за най-много подавания за полувреме с 55, всички от които бяха без грешка.

На почивката за Италия като резерва се включи Брайън Кристанте, и подобри антирекорда за най-бърз жълт картон от 1980 г. след 20 секунди игра на финалите. Доминацията на Испания пък се материализира в 1:0 в 55-ата минута когато Донарума отклони остро центриране от ляво и Калафиори бутна топката в собствената си мрежа.

Последва и греда на Неко Уилямс след страховит удар при влизането му от ляво по диагонала. В крайна сметка резултатът остана непроменен до края, дори при още няколко чисти положения пред испанците пред Донарума.