Тен Хаг разкритикува Саутгейт

Националният отбор на Англия стартира Европейското първенство 2024 с минимална победа над националния отбор на Сърбия (1:0).

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг в разговор с нидерландската телевизионна компания NOS разкритикува англичаните за прекалената им пасивност.

"През първото полувреме наистина харесах Джуд Белингам. Той хвана Англия за ръка и ги изведе на по-високо ниво.

Но Англия игра много пасивно. Наистина можех да ги видя да се връщат назад, те принуждаваха Сърбия да атакува. Това е визията на треньора (Гарет Саутгейт).

Англия поведе с 1:0, след което той (Саутгейт) реши да започне да играе компактно и да разчита на моментите в последните минути на мача", заяви Тен Хаг.

Припомняме, че именно Гарет Саутгейт бе смятан за основен кандидат да замени Ерик тен Хаг начело на "червените дяволи".

Ръководството на манкунианци обаче все пак взе решение да задържи холандеца и сега страните водят преговори за удължаване на договора.