Група С: Битка за второто място


FUTBOL-TV

Група С: Битка за второто място

Започва ли Англия своя поход към титлата ? Ще подражава ли Дания на героите от 1992 г.? А могат ли Словения или Сърбия да поднесат изненада? Отговорът на всички тези въпроси ще стане ясен когато започне надпреварата в група С на финалите на Евро 2024.

Разбира се, Англия ще бъде големият фаворит за излизане от групата, при това без да се поти много, докато Дания е изборът на повечето хора за второто място, но двете балкански държави със сигурност имат инструментите да поднесат изненада.

FUTBOL TV представя група С  на Евро 2024 и прогнозира кой ще продължи към плейофите.

 

ПРОГРАМА НА ЕВРО 2024 ГРУПА C

16 юни: Словения срещу Дания (19:00 ч. Щутгарт)

16 юни: Сърбия срещу Англия (22:00 ч. Гелзенкирхен)

20 юни: Словения срещу Сърбия (16:00 ч. Мюнхен)

20 юни: Дания срещу Англия (19:00 ч. Франкфурт)

25 юни: Англия срещу Словения (22:00 ч. Кьолн)

25 юни: Дания срещу Сърбия (22:00 ч. Мюнхен)

 

Словения

Предишни евро: Едно, Евро 2000

Най-добър резултат: Групова фаза (2000)

Евро 2020: Не се е класирал

Квалификация: Подгласници от група H

Мениджър: Матяж Кек

Програма: Дания (16 юни), Сърбия (20 юни), Англия (25 юни) )

Вратари: Ян Облак (Атлетико Мадрид), Вид Белец (АПОЕЛ), Игор Векич (Вайле), Матевз Видовшек (Олимпия Любляна)

Защитници: Юре Балковец (Аланяспор), Яка Бийол (Удинезе), Миха Блажич (Лех Познан), Давид Брекало (Орландо Сити), Ваня Дркушич (Сочи), Ерик Янза (Горник Забже), Зан Карничник (Целе), Петър Стоянович ( Сампдория), Зан Залетел (Виборг)

Полузащитници: Тими Макс Елсник (Олимпия Любляна), Адам Гнезда-Черин (Панатинайкос), Йон Горенц Станкович (Щурм Грац), Томи Хорват (Щурм Грац), Ясмин Куртич (Судтирол), Санди Ловрич (Удинезе), Бенджамин Вербич (Панатинайкос) , Миха Зайц (Фенербахче), Адриан Желкович (Спартак Търнава), Нино Зугел (Бодо/Глимт)

Нападатели: Зан Челар (Лугано), Йосип Иличич (Марибор), Ян Млакар (Пиза), Бенямин Сешко (РБ Лайпциг), Андраж Шпорар (Панатинайкос), Зан Випотник (Бордо), Лука Захович (Погон Шчечин)

 

Дания

Предишни евро: Девет, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1992)

Евро 2020: Полуфинали

Квалификация: Победители от група H

Мениджър: Каспер Хюлманд

Програма: Словения (16 юни), Англия (20 юни), Сърбия (25 юни)

Вратари: Каспер Шмайхел (Андерлехт), Фредерик Ронов (Унион Берлин), Мадс Хермансен (Лестър Сити)

Защитници: Андреас Кристенсен (Барселона), Симон Кяер (Милан), Йоаким Андерсен (Кристъл Палас), Яник Вестергаард (Лестър), Виктор Нелсон (Галатасарай), Александър Бах (Бенфика), Йоаким Маеле (Волфсбург), Расмус Кристенсен (Рома) , Виктор Кристиансен (Болоня, под наем от Лестър)

Полузащитници: Кристиан Ериксен (Ман Юнайтед), Томас Дилейни (Андерлехт), Мортен Хюлманд (Спортинг), Пиер-Емил Хойберг (Тотнъм), Кристиан Норгаард (Брентфорд), Матиас Йенсен (Брентфорд), Микел Дамсгаард (Брентфорд)

Нападатели: Якоб Бруун Ларсен (Бърнли), Андреас Сков Олсен (Клуб Брюж), Андерс Драйер (Андерлехт), Каспер Долберг (Андерлехт), Расмус Хойлунд (Ман Юнайтед), Йонас Уинд (Волфсбург), Юсуф Поулсен (РБ Лайпциг)

 

Сърбия

Предишни евро: Пет*, последно Евро 2000

Най-добър резултат: Подгласници (1960*, 1968*)

Евро 2020: Не се класираха

Квалификация: Подгласници от група G

Мениджър: Драган Стойкович

Програма: Англия (16 юни), Словения ( 20 юни), Дания (25 юни)

* = включително като Югославия

Вратари: Предраг Райкович (Майорка), Ваня Милинкович-Савич (Торино), Джордже Петрович (Челси)

Защитници: Неманя Гудел (Севиля), Никола Миленкович (Фиорентина), Страхиня Павлович (Ред Бул Залцбург), Филип Младенович (Панатинайкос), Милош Велкович (Вердер Бремен), Урош Спаич (Цървена звезда Белград), Срдан Бабич (Спартак Москва), Неманя Стоич (Бачка Топола)

Полузащитници: Душан Тадич (Фенербахче), Филип Костич (Ювентус), Сергей Милинкович-Савич (Ал-Хилал), Неманя Максимович (Хетафе), Саша Лукич (Фулъм), Андрия Живкович (ПАОК), Мият Гачинович (АЕК Атина), Иван Илич (Торино), Срдан Михайлович (Цървена звезда Белград), Лазар Самарджич (Удинезе), Велко Бирманчевич (Спарта Прага)

Нападатели: Александър Митрович (Ал-Хилал), Душан Влахович (Фиорентина), Лука Йович (Милан), Петър Ратков (Ред Бул Залцбург)

 

Англия

Предишни евро: 10, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Подгласници (2020)

Евро 2020: Подгласници

Квалификация: Победители от група C

Мениджър: Гарет Саутгейт

Програма: Сърбия (16 юни), Дания (20 юни), Словения (юни 25)

Вратари: Дийн Хендерсън (Кристъл Палас), Джордан Пикфорд (Евертън), Арън Рамсдейл (Арсенал)

Защитници: Луис Дънк (Брайтън и Хоув Албиън), Джо Гомес (Ливърпул), Марк Гуехи (Кристъл Палас), Езри Конса (Астън Вила), Люк Шоу (Манчестър Юнайтед), Джон Стоунс (Манчестър Сити), Киърън Трипиър (Нюкасъл Юнайтед) ), Кайл Уокър (Манчестър Сити)

Полузащитници: Трент Александър-Арнолд (Ливърпул), Джуд Белингам (Реал Мадрид), Конър Галахър (Челси), Коби Майноо (Манчестър Юнайтед), Деклан Райс (Арсенал), Адам Уортън (Кристъл Палас)

Нападатели: Джарод Боуен (Уест Хем Юнайтед), Еберечи Езе (Кристъл Палас), Фил Фодън (Манчестър Сити), Антъни Гордън (Нюкасъл Юнайтед), Хари Кейн (Байерн Мюнхен), Коул Палмър (Челси), Букайо Сака (Арсенал), Иван Тони (Брентфорд), Оли Уоткинс (Астън Вила)

Англия не бе убедителна в приятелските мачове през юни, но "Трите лъва" имат качеството и силата да преодолеят съпротивата на своите съперници в квартета. Очакванията са британците да вземат първото място, при това без особена конкуренция.

Полуфиналистите от последното Евро  Дания би трябвало да грабне второто място, което означава, че Словения и Сърбия ще напуснат турнира. Разбира се, за скандинавците няма да е никак лесно, още повече, че западните ни съседи имат атакуващ талант, който може да им помогне. Като цяло и трите отбора имат своите шансове да станат подгласници на Англия, така че няма да е изненадващо да видим, който и да е там.

  Сподели
364