ГРУПА А: Интрига за второто място


FUTBOL-TV

ГРУПА А: Интрига за второто място

Трикратният шампион Германия ще започне похода си за безпрецедентна четвърта европейска титла - и първа от 1996 г. - когато домакинства Евро 2024 това лято.

Маншафтът е фаворит за класиране от група А, но домакините ще изпробват силата си срещу Унгария , Шотландия и Швейцария, които ще се опитат да впечатлят фаворита.

FUTBOL TV представя група А на Евро 2024 и прогнозира кой ще продължи към елиминациите.

 

ПРОГРАМА НА ЕВРО 2024 ГРУПА А

14 юни: Германия срещу Шотландия (22:00 ч.  Мюнхен)

15 юни: Унгария срещу Швейцария (16:00 ч. Кьолн)

19 юни: Германия срещу Унгария (19:00 ч. Щутгарт)

19 юни: Шотландия срещу Швейцария (22:00 ч. Кьолн)

23 юни: Швейцария срещу Германия (22:00 ч. Франкфурт)

23 юни: Шотландия срещу Унгария (22:00 ч. Щутгарт)

 

Германия

Предишни Евро: 13*, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Победители (1972*, 1980*, 1996)

Евро 2020: Последните 16

Квалификация: Домакини

Старши-треньор: Юлиан Нагелсман

Програма: Шотландия (14 юни), Унгария (19 юни), Швейцария (23 юни)

* = включително като Западна Германия

Вратари: Оливер Бауман (Хофенхайм), Мануел Нойер (Байерн Мюнхен), Марк-Андре тер Стеген (Барселона)

Защитници: Валдемар Антон (Щутгарт), Бенямин Хенрихс (РБ Лайпциг), Джошуа Кимих (Байерн Мюнхен), Робин Кох (Айнтрахт Франкфурт), Максимилиан Мителстд (Щутгарт), Давид Раум (РБ Лайпциг), Антонио Рюдигер (Реал Мадрид), Нико Шлотербек (Борусия Дортмунд), Джонатан Тах (Байер Леверкузен)

Полузащитници: Роберт Андрих (Байер Леверкузен), Крис Фурих (Щутгарт), Паскал Грос (Брайтън и Хоув Албиън), Илкай Гюндоган (Барселона), Тони Кроос (Реал Мадрид), Джамал Мусиала (Байерн Мюнхен), Александър Павлович (Байерн Мюнхен) , Лерой Сане (Байерн Мюнхен), Флориан Вирц (Байер Леверкузен)

Нападатели: Максимилиан Байер (Хофенхайм), Никлас Фулкруг (Борусия Дортмунд), Кай Хаверц (Арсенал), Томас Мюлер (Байерн Мюнхен), Дениз Ундав (Щутгарт)

 

Шотландия

Предишни Евро: Три, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Групова фаза (1992, 1996, 2020)

Евро 2020: Групова фаза

Квалификация: Група А, подгласници

Старши-треньор: Стив Кларк

Програма: Германия (14 юни), Швейцария (29 юни) , Унгария (23 юни)

Вратари: Ангъс Гън (Норич Сити), Зандер Кларк (Хартс), Лиам Кели (Мадъруел)

Защитници: Андрю Робъртсън (Ливърпул), Киърън Тиърни (Реал Сосиедад), Джак Хендри (Ал Етифак), Райън Портеъс (Уотфорд), Лиам Купър (Лийдс Юнайтед), Скот Маккена (Копенхаген), Грант Ханли (Норич Сити), Грег Тейлър (Селтик), Антъни Ралстън (Селтик), Рос Маккрори (Бристъл Сити)

Полузащитници: Калъм Макгрегър (Селтик), Райън Кристи (Борнемут), Били Гилмор (Брайтън и Хоув Албиън), Джон Макгин (Астън Вила), Кени Маклийн (Норич Сити), Скот Мактоминей (Манчестър Юнайтед), Стюарт Армстронг (Саутхемптън), Райън Джак (Рейнджърс)

Нападатели: Че Адамс (Саутхемптън), Лорънс Шанкланд (Хартс), Томи Конуей (Бристъл Сити), Джеймс Форест (Селтик), Луис Морган (Ню Йорк Ред Булс)

 

Унгария

Предишни евро: Четири, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Трети (1964)

Евро 2020: Групова фаза

Квалификация: Победители от група G

Старши-треньор: Марко Роси

Програма: Швейцария (15 юни), Германия (19 юни), Шотландия (23 юни)

Вратари: Денеш Дибуш (Ференцварош), Петер Гулачи (РБ Лайпциг), Петер Шапанос (Пакш)

Защитници: Ботонд Балог (Парма), Ендре Ботка (Ференцварош), Мартон Дардай (Херта Берлин), Атила Фиола (Фехервар), Адам Ланг (Омония Никозия), Вили Орбан (РБ Лайпциг), Атила Салай (Фрайбург)

Полузащитници: Бендегуз Бола (Сервет), Михали Ката (МТК), Милош Керкез (Борнемут), Ласло Клайнхайслер (Хайдук Сплит), Адам Наги (Специя), Жолт Наги (Пушкаш Академия), Лоик Него (Льо Хавър), Андраш Шафер ( Юнион Берлин), Калъм Стайлс (Съндърланд)

Нападатели: Мартин Адам (Улсан Хюндай), Кевин Чобот (Уйпещ), Даниел Газдаг (Филаделфия Юниън), Кристофер Хорват (Кечкемет), Роланд Салай (Фрайбург), Доминик Собослай (Ливърпул), Барнабас Варга (Ференцварош)

 

Швейцария

Предишни Евро: Пет, последно Евро 2020

Най-добър резултат: Четвъртфинали (2020)

Евро 2020: Четвъртфинали

Квалификация: Подгласници от група I

Старши-треньор: Мурат Якин

Програма: Унгария (15 юни), Шотландия (19 юни), Германия (23 юни)

Вратари: Грегор Кобел (Борусия Дортмунд), Ивон Мвого (Лориен), Ян Зомер (Интер Милано)

Защитници: Мануел Аканджи (Манчестър Сити), Нико Елведи (Борусия Мьонхенгладбах), Рикардо Родригес (Торино), Фабиан Шар (Нюкасъл Юнайтед), Леонидас Стергиу (Щутгарт), Силван Видмер (Майнц 05), Седрик Зесигер (Волфсбург)

Полузащитници/Нападатели:Мишел Ебишер (Болоня), Зеки Амдуни (Бърнли), Куадво Дуа (Лудогорец Разград), Бреел Емболо (Монако), Ремо Фройлер (Болоня), Ардон Яшари (Люцерн), Дан Ндойе (Болоня), Ноа Окафор (Милан), Фабиан Ридер (Рен), Джердан Шакири (Чикаго Файър), Венсан Сиеро (Тулуза), Ренато Щефен (Лугано), Рубен Варгас (Аугсбург), Гранит Джака (Байер Леверкузен), Денис Закария (Монако), Стивън Зубер (АЕК Атина)

Германия излезе от груповата фаза във всяко от предишните си четири участия на Европейското първенство и са с най-големи шансове да оглавят класирането в групата на родна земя.

Прогнозирането на второ място в група А е трудна задача, но смятаме, че Унгария има предимство и ще се присъедини към Германия на 16-финалите.

Следователно Швейцария би пропуснала осминафиналите чрез първите две места, но все пак може да премине към елиминациите като един от четирите най-добри трети класирани нации. Аутсайдерът в тази група е Шотландия, за която точка от турнира ще е успех и това може да се случи срещу Швейцария.

  Сподели
571