Англия унищожи Украйна по пътя към полуфинала (видео)

Украйна прие Англия в последната четвърт-финална среща на Евро 2020. Днес на "Щадио Олимпико" в Рим пред бригада от немски съдии англичаните разпиляха своя съперник с 4:0 и продължават към полуфиналите, където вече ги чака Дания, като срещата ще е на стадион "Уембли".

Само 3 минути и 32 секунди игра трябваха днес на Рахим Стърлинг да изведе Хари Кейн в наказателното поле и той да копне топката над Бушчан за 1:0. Това бе най-бързия гол за Англия от онзи на Майкъл Оуен срещу Португалия през 2004 г. за 02:25.

До почивката Санчо и Райс пропуснаха още добри положения, но Трите лъва продължиха добре след паузата и стигнаха до головете си. Първо в 46-ата минута Шоу центрира на главата на Магуайър от статично положение за 2:0.

В 50-ата минута Шоу намери и Кейн за удар с глава през краката на Бушчан за 3:0. В 57-ата минута в игра се появи Хендерсън вместо Деклан Райс, и халфът на Ливърпул също вкара 6 минути след това при корнер на Маунт и удар с глава - 4:0.