Федерико Киеза и баща му влязоха в историята

Халфът на Италия Федерико Киеза стана автор на първия гол за Скуадра Адзура при победата с 2:1 над Австрия в 1/8-финалите на Евро 2020.

Това попадение на играча на Ювентус е първо на Европейско първенство. Според Gracenote Live, Киеза е вкарал 9 144 дни, след като баща му Енрико Киеза е отбелязал единствения си гол на финали на Европейско първенство за Италия - през 1996 година. Така двамата станаха първите син и баща, вкарали гол в турнира. По-възрастният Киеза се оттегли от националния отбор през 2001 г., когато Федерико беше на четири години. Енрико вече е на 50 години.

На четвъртфиналите на Евро 2020 италианският национален отбор ще играе с победителя от двойката Белгия - Португалия. Този мач ще се проведе днес, 27 юни. Датският национален отбор също стигна до четвъртфиналите, побеждавайки Уелс (4: 0).