Украйна с десет човека измъкна победата

Днес, 27 юли, се проведе мачът от 2-ия кръг на груповата фаза на футболния турнир на Олимпийските игри през 2024 г., в който се срещнаха членове на група В от отборите на Украйна и Мароко. Отборите играха на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен (Франция). Началният сигнал прозвуча в 18:00 часа българско време. Украинците спечелиха - 2:1.

Първият гол в мача бе отбелязан в 22-ата минута. Отличи се полузащитникът на украинския национален отбор Дмитрий Крискив. В 63-ата минута украинският защитник Владимир Салюк бе изгонен от терена, а за мароканците бе отсъдена дузпа, която бе реализирана от Суфян Рахими. В 90+9 минута нападателят Игор Краснопир донесе победата на украинците.

След два изиграни кръга всички отбори от група В събраха по три точки. В тази група участват още националните отбори на Аржентина и Ирак.