Аржентина се класира за ¼-финалите на Копа Америка

В нощта на 25 срещу 26 юни на терена на стадион "Метлайф" в Ийст Ръдърфорд (САЩ, Ню Джърси) завърши мачът от 2-ия кръг на Купата на Америка през 2024 г. между националните отбори на Чили и Аржентина. Победата с резултат 1:0 остана за аржентинския национален отбор.

Единственото попадение в 88-ата минута на мача отбеляза аржентинският нападател Лаутаро Мартинес, който влезе като резерва.

37-годишният нападател и капитан на националния отбор Лионел Меси изигра цял мач за националния отбор на Аржентина.

В паралелен двубой от групата Канада победи Перу с 1:0. Нападателят Джонатан Дейвид вкара гол за победителите след асистенция на Якоб Шафелбург в 74-та минута. Защитникът на Перу Мигел Араухо получи червен картон в 59-ата минута на мача.

След два кръга аржентинците водят в класирането на група А с шест точки, а Канада е на второ място с три точки. Националните отбори на Перу и Чили имат по една точка. По този начин "албиселесте" предсрочно се класира за четвъртфиналите на турнира.