Биелса обясни за смяната на Муслера
Н. Гавазов
Селекционерът на Уругвай Марсело Биелса коментира поражението с 0:1 от Испания в последния мач от груповата фаза на Световно първенство по футбол 2026, както и причината за смяната на вратаря Фернандо Муслера още на почивката.
"Не успях да разгърна напълно потенциала на футболистите на Уругвай. Със смяната на Федерико Валверде се опитах да подсиля атаката. Това, което съм дал на уругвайския футбол, няма значение, защото приносът на един селекционер към националния отбор е безсмислен, ако няма положителен резултат.
Ако ме попитате с какво ще бъда запомнен, бих казал – като човек, който даде всичко от себе си. Мачът беше напълно равностоен. Заслужавахме поне равенство. Трябваше да завършим наравно. Причината не беше в играта ни.
Що се отнася до смяната на Муслера – той сам реши да напусне терена“, заяви Биелса, цитиран от AS.
Сподели
