Бьо спечели в преследването

Норвежкият биатлонист Йоханес Бьо, петкратен олимпийски шампион, спечели състезанието преследване на деветия, последен етап от Световната купа в Канмор (Канада). Спортистът завърши надпреварата с три наказателни обиколки.

Борбата за среброто продължи до последните метри от дистанцията. В резултат на това шведът Себастиан Самуелсон завърши втори, на 11,2 секунди зад Бьо, а французинът Ерик Перо (+11,6 секунди) затвори челната тройка. И двете биатлонистки допуснаха по една грешка на огневия рубеж по време на състезанието.

Да отбележим, че вицелидерът в генералното класиране на Световната купа норвежецът Тарей Бьо завърши пети. Спортистът загуби от брат си с 37,9 секунди, като направи две грешки при стрелба.