Циципас се класира за втория кръг, Шаповалов отпадна

Финалистът на Откритото първенство на Австралия по тенис през 2023 година Стефанос Циципас се класира за втория кръг в Мелбърн.

Седмият поставен грък направи обрат срещу "щастливия губещ“ Зизу Бергс от Белгия и го победи с 5:7, 6:1, 6:1, 6:3 в тричасов двубоя.

Следващият съперник на Стефанос ще бъде австралиец и ще бъде определен в сблъсъка между местните тенисисти Джордан Томпсън и Александър Вукич.

Бившият шампион в Мелбърн Стан Вавринка отпадна още на старта. Швейцарският ветеран отстъпи на 20-ия в схемата френски левичар Адриан Манарино след 4:6, 6:3, 7:5, 3:6, 0:6. Следващият опонент на шампиона от София Манарино е испанецът Жауме Мунар.

Третата ракета на света  Даниил Медведев , стартира успешно на Откритото първенство на Австралия през 2024 г., побеждавайки съперника си от Франция, 152-ата ракета на света Теренс Атман , в първия мач, след като французинът отказа в четвъртия сет поради здравословни проблеми (5:7; 6:2, 6:4; 1:0). Срещата на тенисистите продължи точно 2 часа и 37 минути. Следващият съперник на Медведев в Мелбърн ще бъде Емил Руусувуори от Финландия, 50-и в световната ранглиста.

Припомняме, че настоящият шампион на турнира е сърбинът Новак Джокович.