Денвър поведе срещу Маями

Денвър Нъгетс победи Маями Хийт със 109:94 като гост в третия мач от финалния плейоф в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Така Нъгетс поведоха в серията с 2:1 победи.

Денвър направи много силен мач и имаше инициативата още от първата сирена и не остави съмнения в превъзходството си. Никола Йокич също записа "трипъл-дабъл" за Нъгетс, като се отчете с 32 точки, 10 асистенции и впечатляващи 21 борби. Резервният пойнтгард и новобранец Кристиан Браун добави 15 точки, като изнесе силна втора част и имаше решителни изяви.

За Маями Джими Бътлър наниза 28 пункта и даде 4 асистенции, а Бам Адебайо се отчете с 22 точки, 3 асистенции и 17 борби. Хийт имат два дни, за да се възстановят за домакинството в четвъртата среща, която им дава шанс да се върнат обратно в серията и да не изостанат опасно.

Маями – Денвър – 94:109 (24:24, 24:29, 20:29, 26:27)

Маями: Бътлър (28), Адебайо (22 + 17 борби), Винсънт (7), Лав (6), Стръс (3) – начало; Калеб Мартин (10), Д. Робинсън (9), Лаури (9), Зелер (0), Йович (0), Юрцевен (0), Хайсмит (0), Хаслем (0).

Денвър: Дж.Мъри (34 + 10 борби + 10 асистенции + 7 загуби), Йокич (32 + 21 борби + 10 асистенции), Гордън (11 + 10 борби), Колдуел-Поуп (6), Портър (2 + 7 борби) ) ) – начало; К. Браун (15), Б. Браун (5), Грийн (4), Чанчар (0), Ннаджи (0), Уотсън (0), Джаксън (0), Брайънт (0).