Медведев със сензационна загуба на "Ролан Гарос"

Медведев със сензационна загуба на

Втората ракета на света Даниил Медведев в първия кръг на "Ролан Гарос" загуби от №172 Тиаго Сейбот Вилд - 6:7 (5), 7:6 (6), 6:2, 3:6, 4: 6. Двубоят продължи 4 часа и 15 минути.

Медведев загуби в първия кръг на Големия шлем за първи път от Ролан Гарос 2020.

Сейбот Уайлд е най-ниско класираният съперник, от когото Медведев е губил след миналогодишния Стан Вавринка в Мец (швейцарецът бе номер 284).

Четвъртият поставен в мъжката схема Каспер Рууд се класира във втория кръг на Откритото първенство на Франция с победа с 6:4 6:3 6:2 над шведския квалификант Елиас Имер.

Американецът Томи Пол, номер 16, елиминира швейцареца Доминик Щрикер (Швейцария) 6:3, 6:2, 6:4.

Николас Хари от Чили продължава с добрата си форма и се справи без напрежение в три сета с боливиеца Уго Делиен с 6:4, 6:4, 6:2.

Макс Пърцел преодоля Джордан Томпсън със 7:5, 1:6, 6:4, 6:4.

Германецът Александър Зверев се справи с южноафриканеца Лойд Харис със 7:6(6), 7:6(0), 6:1. след 2 часа и 43 минути игра. Победителят ще срещне Алекс Молчан, който отстрани французина Юго Гастон с 6;1, 7:6(4), 6:4, във втория кръг.

В момента се провежда срещата Тимофей Скатов - Григор Димитров. Българинът поведе с 2:0 сета.