Полша и Италия ще се срещнат на финала на Световното по волейбол

На 10 септември станаха известни финалистите на Световното първенство по волейбол за мъже. Отборите на Полша и Италия спечелиха своите полуфинални срещи.

Националният отбор на Полша победи Бразилия в пет сета с резултат 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12). В друга среща от 1/2-финалите Италия се разправи с отбора на Словения - 3:0 (25:21, 25:22, 25:21).

Полският диагонал Бартош Курек е един от тримата най-резултатни играчи на турнира (92 точки). На второ място е словенецът Клемен Чебул (99 точки). Начело е бразилският волейболист Йоанди Леал Идалго (104 точки).

Бронзовият медал на Световното първенство ще се разиграе между Бразилия и Словения. Основните мачове от световното първенство ще се проведат на 11 септември в Spodek Arena (Катовице, Полша).