България загуби от САЩ в Лигата на нациите

Женският национален отбор по волейбол загуби с 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) от олимпийския шампион САЩ в петия си мач в Лигата на нациите.

Българките започваха добре и в трите гейма, но американските правеха обрат в средата на частта и печелеха.

Мирослава Паскова стана най-резултатна с 14 точки. Силвана Чаушева и Мария Йорданова добавиха съответно девет и осем. За американките, които миналата година освен олимпийската титла спечелиха и Лигата на нациите, Келси Робинсън завърши с 14.

Българският отбор, който влезе в турнира на мястото на Русия, играе с Япония в четвъртък. Азиатките са начело, като са единственият отбор, спечелил всичките си мачове. България е на 13-ото място с победа и четири поражения.