Канада с обрат и за седми пореден път е на 1/2-финал

Отборът на Канада победи Швеция в четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед през 2022 г. с резултат 4:3 (0:2, 0:1, 3:0, 1:0) след продължения. Срещата се проведе в Тампере (Финландия) на "Нокия Арена".

Във втората минута нападателят на шведския отбор Карл Клингберг откри резултата. Нападателят Уилям Найландер удвои предимството в осмата минута. Третият гол отбеляза Макс Фриберг в 29-ата минута.

Канадците обаче не се предадоха. В 42-ата минута една шайба върна защитникът на канадския национален отбор Райън Грейвс. Вторият гол на канадците отбеляза Пиер-Люк Дюбоа в 59-ата минута, а след 30 секунди резултатът бе изравнен от нападателя Матю Барзал. В продълженията победният гол на отбора на Канада бе отбелязан от Дрейк Батерсън.

Така отборът на Канада се класира за полуфиналите на Световното първенство за седми пореден път, достигайки до този етап във всеки турнир от 2014 г.. Канадците са печелили турнира три пъти (2015, 2016, 2021) и два пъти печелят сребро (2017, 2019). Световното първенство през 2020 г. беше отменено заради коронавируса.

По-рано отборът на Чехия стигна до полуфиналите на Мондиал 2022, като победи Германия (4:1).