Григор Димитров се класира за третия кръг на „Ролан Гарос".

Григор Димитров се класира за третия кръг на „Ролан Гарос

Поставеният под №18 в схемата на турнира от Големия шлем в Париж българин се наложи над Андрей Мартин от Словакия с 6:4, 7:6(5), 6:1 след малко повече от два часа игра на корт "Симо Матийо" в Париж и продължава без загубен сет. Напомняме, че Димитров стига до този етап на турнира за четвърта поредна година.

Следващият съперник ще бъде победителят между №9 Денис Шаповалов от Канада и испанеца Роберто Карбайес Баена.

Световният номер 1 в тениса Новак Джокович също продължава, след като надигра литовеца Ричардас Беранкис с 6:1, 6:2, 6:2 след час и 23 минути игра. В третия кръг Джокович ще се изправи срещу колумбиеца Даниел Елахи Галан, който е 153-ти в световната ранглиста. Галан се наложи над Тенис Сандгрен от САЩ с 6:2, 6:2, 6:3.