Клейстеърс загуби в първия си мач след завръщането

Бившата първа ракета на света Ким Клеайстерс проведе първия мач след завръщането си в Тур. 36-годишната представителка  на Белгия загуби от испанката Гарбине Мугуруса на старта на турнира WTA Premier в Дубай, ОАЕ.

Битката продължи 1 час и 39 минути. В първия сет Мугурус спечели два гейма при подаване на противника и спечели с 6: 2.

Във втората част противниците направиха по два пробива. Съдбата на сета бе решена при тай-брейк, при който испанката с 8: 6 се оказа по-силна.

На 1/8 финалите Мугуруса ще играе срещу победителката в мача Вероника Кудерметова (Русия) - Даяна Ястремская (Украйна). Срещата  ще се проведе утре, 18 февруари.

Напомняме, че Клейстерс приключи професионалната си кариера през 2012 г., след което тя повече не игра  на професионално ниво, играейки само на демонстративни  турнири.

В течение на кариерата си Клейстерс спечели четири турнира от Големия шлем: три пъти US Open (2005, 2009, 2010) и Australian Open (2011).

WTA. Дубай, ОАЕ. 1/16 финали

Ким Клейстерс (Белгия, квалификантка) - Гарбине Мугуруса (Испания, 9) 0: 2 (2: 6, 6: 7 (6)