Халеп е на 1/4-финал на Australian Open 2020

Румънската тенисистка  Симонa Халеп победи белгийката Алис Мертенс с резултат 6: 4,6: 4 в мач от четвъртия кръг на Australian Open 2020 и се класира за четвъртфиналите на турнира.

Мачът продължи 1 час 37 минути. Халеп направи 2 аса и спечели 77 точки. В следващия кръг румънката ще играе с естонката Анет Контавейт, която победи Ига Свентек от Полша с 2:1.

Симонa Халеп е финалистката на Откритото първенство на Австралия през 2018 г., тя също така има две победи в турнирите от Големия шлем: Уимбълдън-2019 и Ролан Гарос-2018.

В другия мач от деня Гарбине Мугуруса победи Кике Бертенс с 2:0.

След около 30 минути трябва да започне последната среща от днешната програма при дамите, когато една срещу друга ще излязат Анжелика Кербер от Германия и рускинята Анастасия Павлюченкова.