Испания грабна световната титла, уверено побеждавайки Аржентина

Испанският национален отбор стана двукратен световен шампион по баскетбол. Във финален мач от Световното първенство в Пекин "селексион" победи Аржентина с резултат 95:75.

Испания започна да доминира от първите минути на играта - първата четвърт европейците спечелиха с разлика от 9 точки. През втората четвърт Аржентина успя да даде битка и да намали изоставането, но през третия период испанците отново увеличиха преднината си над противника.

Като цяло, предимството на Испания бе толкова сериозно, че Аржентина на практика нямаше шанс за успех в този финал.

Най-продуктивен за състава на Испания бе Рики Рубио, на чиято сметка има 20 точки. Габриел Дек отбеляза 24 точки за Аржентина.

Испания стана световен шампион за втори път в историята. За първи път тимът триумфира  през 2006 г.