Джокович спечели Уимбълдън в най-дългия финал в историята

Днес се проведе финалът на Уимбълдън при мъжете, в който Новак Джокович победи Роджър Федерер.

Тенисистите проведоха на игрището повече от 5 часа и така решаващия мач за титлата влезе в историята като най-дълъг в турнира. Първият сет бе равностоен. И двамата спортисти методично печелеха гейм след гейм при подаванията си и накрая се стигна до тайбрек, в който Джокович имаше повече късмет.

Вторият сет бе изцяло за Федерер - той успя да пробие три пъти, което му позволи  убедително да спечели с резултат 6: 1. Съдбата на третия сет отново се реши чрез тайбрек и отново късметът се усмихна на Джокович, който поведе в резултата.

Четвъртият сет бе за Роджър - благодарение на два брейка той поведе с 5: 2 и в крайна сметка без почти никакви проблеми спечели с 6:4. В решаващия пети сет Новак Джокович се оказа с по-здрави нерви. Той не само, че неутрализира двете шампионски точки на Федерер, но и поведе.  В крайна сметка се стигна до тайбрек, който Джикович спечели, а с това и този толкова драматичен финал.

За Новак Джокович това е 16-ят турнир от Големия шлем, който сърбинът печели.

ATP. Уимбълдън. финал

Новак Джокович (Сърбия, 1) - Роджър Федерер (Швейцария, 3) 3: 2 (7: 6 (5), 1: 6, 7: 6 (4), 4: 6, 13:12 (3))