Надал с лекота победи Федерер и е на финал на Ролан Гарос

Рафаел Надал нямаше никакви проблеми в полуфиналния мач на Ролан Гарос срещу Роджър Федерер. Испанецът в три сета получи билет за финала.

Срещата продължи 2 часа и 28 минути. В първия сет Надал направи два брейка и спечели 6: 3. Във втория сет  Роджър поведе с 2: 0, но не успя да запази предимството и загуби с 4: 6. В третия сет Рафаел отново беше по-добър от Роджър - два брейка  и победа с 6: 2.

За Надал това ще бъде 12-ия финал на Ролан Гарос в професионалната му кариера. Испанецът никога не е губил в решаващия мач от турнира. Напомняме, че Рафаел е сегашният победител на Откритото първенство на Франция, през миналата година той победи австриеца Доминик Тийм във финала.

Федерер не успя за шести път в кариерата си да стигне до финала на Ролан Гарос. Швейцарецът  спечели турнира в столицата на Франция само веднъж, през 2009 година. Въпреки това, Роджър пренаписа историята по време на турнира, ставайки най-възрастният четвъртфиналист на Ролан Гарос от 1971 година.

Надал ще се състезава във финала с победителя в мача Новак Джокович (Сърбия, 1) - Доминик Тийм (Австрия, 4).