Хамилтън постигна уверена победа в Унгария

Световният шампион Люис Хамилтън спечели Гран при на Унгария за рекорден шести път в кариерата си. Британецът стартира от полпозишън и само за малко беше зад Себастиан Фетел, заради спиранията в бокса. Главният съперник на Хамилтън завърши на второ място в подреждането. Впрочем, основната борба се разви за втората позиция. Валтери Ботас се опита да задържи натиска на двата болида на Ферари, а Фетел трябваше да се бори заради грешки на механиците в бокса, където загуби около три секунди.

Трети на подиума се качи Кими Райконен. В пети пореден старт финландецът завършва сред първите трима, след като бе трети във Франция, Великобритания и Германия, както и втори в Австрия.

След 12 старта за сезона британецът води с 213 точки, а Фетел има 189. Райконен е трети със 146 точки.