Двойна победа за Ферaри на Хокенхайм

Отборът на Скудерия Ферари постигна двойна победа на провелото се днес състезание за Голямата награда на Германия на пистата "Хокенхайм", което е под номер 11 от каледанара на Формула 1 през настоящия сезон. Първи в днешната надпревара завърши Фернандо Алонсо, който стартира от 2-рата позиция, но в първия завой успя да се справи с Себастиан Фетел, който потегли от първа стартова редица. Фелипе Маса също направи впечатляващ старт днес, като след първия завой поведе колоната. Но в 49-та обиколка от бокса на Ферари „наредиха” на Маса пропусне Алонсо, тъй като е „значително по-бърз”. Той върна газта и позволи на съотборника си да мине пред него.

Трети остана пилотът на Ред Бул Рейсинг Себастиан Фетел. В последните няколко тура на надпреварата Фетел успя да притисне максимално Маса, но в крайна сметка не успя да се пребори за втората позиция. Четвърти финишира световният шампион Люис Хамилтън, който успя да спечели 2 позиции в днешното състезание, след като започна от шеста позиция днес. Пети завърши Дженсън Бътън от Макларън Мерцедес. Десетката попълниха Марк Уебър, Робърт Кубица, Нико Розберг, Михаел Шумахер и Виталий Петров.