Стадион: "ГЕЛАМКО-Арена", Гент
Дата: 09.12.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Мануел Де Соуса (Португалия)

Белгийският първенец Гент е близо до чудо, след като в предишния кръг "индианците" записаха втората си победа в групите на Шампионската лига, която може да ги класира във фазата на директните елиминации. Играчите на Хайн Ванхаесбрук победиха с 2:1 като гости Олимпик Лион, след като осъществиха пълен обрат, а победното попадение за Гент падна в петата минута на добавеното от съдията продължение на срещата. Така белгийският тим събра 7 точки на сметката си и е с 1 повече от Валенсия. За решителния сблъсък с безпогрешния до този момент Зенит контузени са Матон и Педерсен, а до последно под въпрос ще са Миличевич, Дежаегер и Нилсен.

Зенит продължава да е най-добрият отбор до момента в груповата фаза на Шампионската лига. В предишния си мач руският първенец записа пета победа на сметката си и единственият състав, който преди изиграването на последните мачове е със 100%-ов актив от точки - 15. В последната си среща "питерци" се наложиха с 2:0 у дома над състава на Валенсия. Критиките към Зенит са свързани с представянето им в руската Премиер лига, където отборът много трудно ще успее да защити титлата си. Именно поради този факт след края на сезона Андре Вилаш-Боаш няма да продължи да води клуба. Иначе за настоящия двубой португалският специалист ще даде шанс за изява на голяма част от резервите си. Звездата на тима Хълк получи почивка за настоящия двубой, а халфът Витцел е наказан. С контузии за руския клуб са Файзулин и Смолников. Зенит обаче разполага с достатъчно класни играчи, които със сигурност могат да направят така, че техният отбор да е единственият, който приключва груповата фаза само и единствено с победи.

Прогноза: Гент - Зенит 1:2