Барселона с късна класика над Байерн (видео)

Барселона приключи перфектно първата си среща с Байерн Мюнхен в Шампионска лига, след като успя да вкара 3 безответни попадения на своя "Камп Ноу". Голове от Меси на два пъти и Неймар доста улесняват нещата преди гостуването в Германия, а изглежда контузеният отбор на германците вече е извън състезанието.

В първото полувреме голове не паднаха, макар Неймар, Суарес, Алвеш и Левандовски да имаха страхотни възможности да открият резултата.

През втората част отново и двете страни търсеха гол. Байерн движеше топката добре, но без Рибери и Робен атаката не се справяше със задачите си. Така се стигна до 77-ата минута, когато Дани Алвеш асистира на Меси за 1:0 през Нойер в близкия ъгъл.

3 минути след това аржентинецът удвои сметката си, когато бе намерен от Ракитич и вдигна кълбото над вратаря за 2:0. Всичко завърши Неймар в 94-ата минута, когато Меси пусна перфектен пас зад отбраната за бразилеца, който достигна кълбото и го пласира под Нойер - 3:0.