Олимпиакос тръшна финалиста Атлетико (видео)

Финалистът от последното издание на Шампионска лига - Атлетико Мадрид, загуби на гости на Олимпиакос с 3:2 в откриването на груповата фаза тази година. След голове на Масуаку, Афелай и Митроглу за домакините, Мадрид успя да отговори единствено с попадения на името на Манджукич и Гризман.

В 13-ата минута Артур Масуаку откри, когато домакините изпълниха бърз корнер и хванаха отбраната на Атлетико неподготвена. В 31-ата минута Ибрахим Афелай удвои, когато Домингес напредна от ляво, подаде на Афелай, той се възползва от неразбирателството между Суарес и Ансалди и преодоля Облак за 2:0.

В 38-ата минута Марио Манджукич върна гол при центрирането на Ансалди от левия фланг на втора греда, от където нападателят завърши с глава.

В 73-ата минута Митроглу направи резултата 3:1, когато Пайтим Касами преодоля Годин и намери Митроглу в наказателното поле, а той овладя топката и стреля през Облак. В края на срещата крайният резултат оформи Гризман при центриране на Коке.