Зенит успя да вземе трите точки на гости в Бенфика (видео)

Зенит успя да вземе победата и пълен комплект точки на гости на Бенфика в Португалия днес в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Руснаците победиха с 2:0, благодарение на попадения от Хълк и Аксел Витсел, но рано в срещата домакините останаха с човек по-малко, когато бе изгонен вратарят Артур.

Хълк откри още в 5-ата минута, когато Шатов го намери по прекрасен начин в наказателното поле и той фалцира топката покрай Артур. В 18-ата минута Дани се откъсна от отбраната и принуди вратарят да го срещне извън наказателното поле, но той извърши нарушение срещу португалеца и бе изгонен.

В 22-ата минута Витсел вкара на резервния вратар Пауло Лопес, когато бе намерен от Дани при корнер. Така полувремето завърши при превес за гостите, но във втората част Бенфика показа огромно желание да се върне в мача. Създадените няколко добри ситуации не бяха материализирани.