Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид
Дата: 18.03.2014г.
Час: 21:45
Съдия: Сергей Карасев (Русия)

Реал Мадрид замина за Германия в първия кръг на този сблъсък и се върна с вкарани 6 гола на чужд терен, с допуснато 1 попадение. Нищо освен продължаване не се вижда от испанския гранд в този момент.

Шалке спечели последните си 2 мача и повъзвърна самочувствието си, но надеждата за обръщане на такъв дефицит със сигурност е минимална. Този отбор ще играе за своята чест.

Карло Анчелоти със сигурност ще даде почивка на някои от важните играчи тук, след победата с 6:1 в Германия. Карим Бензема е под въпрос след като бе заменен рано в мача през уикенда, така че Алваро Мората ще получи минути. Алваро Арбелоа и Сами Кедира са с контузии.

Шалке има много проблеми преди пътуването си. Хьогер, Аого, Клеменс, Кирхоф, Фухс, Учида и Фарфан са имената, които няма да вземат участие в срещата, макар последните двама да са под върпос. С оглед факта, че продължаването е изключено и няма за какво да се бори Шалке, по-добре ще е те да починат пълноценно.

"Белия балет" е в прекрасна форма, след като спечели 16 и завърши равен в 2 от последните 18 мача от зимната почивка насам. Какъвто и отслабен състав да видим от домакините, очаква се нова победа и продължаване.

Прогноза: Реал Мадрид - Шалке 3:0