Челси надви Шалке и двата тима оглавиха група Е (видео)

След победите на Челси над Шалке 04 и на Базел над Стяуа днес Група Е се оказа сред най-интересните в Шампионска лига. Победата на Челси с 3:0 в Германия означава, че англичаните събират 6 точки, колкото имаха и германците преди този мач, а равният на Базел със Стяуа постави тима на трето място.

Челси изигра прекрасен мач днес на гости на Шалке. Англичаните започнаха много силно и още в 5-ата минута Фернандо Торес откри резултата. След втория корнер в мача до момента за "сините", Лампард центрира в наказателното поле, където Иванович насочи с глава топката към далечната греда, където за Торес остана най-лесното - 1:0.

След попаднието Челси загуби владението над топката и домакините установиха контрол над срещата. "Сините" изобщо не застрашиха своите опоненти повече в полувремето, като атаки редуваха само домакините от Шалке, а бековете Аого и Учида рядко се връщаха зад центъра.

Това явно бе търсена стратегия, след като в подновяването на играта за втората част Челси отново се хвърли в атака. Така в 51-ата минута Торес нацели напречната греда след прекрасно изпълнен пряк-свободен удар на Лампард. Този път гостите не се отказаха от натиска до 68-ата минута, когато Торес вкара отново. Всичко тук започна от Азар, който елиминира двама, предаде кълбото на Оскар, който надигра Джоунс, подавайки на непокрития Торес, който заобиколи вратаря и направи резултата 2:0.

Чак след този момент отново възпитаниците на Жозе Моуриньо предадоха инициативата обратно на Шалке, но се бранеха добре до самия край, организирайки и няколко контра-атаки в процеса. Една такава донесе последното попадение в 88-ата минута, когато отново след прекрасна атака, както при втория гол, Азар предпочете вместо да намери Торес на чиста позиция, да завърши сам за 3:0.