Порто е първият, победил Малага в Европа (видео)

Малага не успя да запази рекордът си без загуба в Шампионска лига. Днес дебютантът гостува на Порто и загуби с минималното 1:0, и сега португалците имат гол аванс преди гостуването си в Испания. Точен за домакините се оказа Жоао Мутиньо и той стана герой за домакинските фенове в тази среща.

Порто бе абсолютен доминант в първата част на срещата и няколко положения се разминаха за отбелязване на гол. В 39-ата минута слаба намеса на вратаря на домакините без малко не даде аванс на Малага, но Санта Крус и Баптища не успяха да се възползват. Малага опитваше с много агресивен футбол, но получи 10 удара от домакините по посока на вратата си за едно полувреме.

В 56-ата минута падна и голът на Мутиньо след асистенция от Алекс Сандро от ляво. След ново полувреме на доминация гостите нямаха чисти положения и не всичко е решено между тези два отбора в крайна сметка, защото един гол може да се окаже недостатъчно предимство в Испания.