Байерн разнесе Арсенал на Емирейтс (видео)

Германският Байерн Мюнхен гостуваше в Англия на Арсенал и вкара цели три гола днес, а домакините успяха да върнат едно попадение за свое успокоение, но след 3:1 като гост Байерн почти сигурно ще продължи напред в Шампионска лига. В края на срещата гостите можеха да си гарантират дори по-убедителна победа, но това не стана.

Още в 7-ата минута Томас Мюлер асистира на Тони Кроос за първото попадение. Пресата на гостите продължи и Арсенал бе затиснат за още няколко минути. След няколко неуспешни атаки се стигна до 21-ата минута, когато Мюлер успя да вкара след странна защита на домакините. В 35-ата минута обаче Арсенал бе близо до гол, но Кроос спаси своите. В 45-ата минута Манджукич бе много близо до нов гол.

Втората част започна по-добре за домакините, които върнаха гол. В 55-ата минута нов германец вкара, но от Арсенал - Подолски бе намерен от Уилшър на празната мрежа. В 77-ата минута Манджукич вкара с фалц след ниско центриране на Лам. В 82-ата минута удар на Марио Гомес бе спасен от вратаря на Арсенал. Домакините просто не показаха, че имат достатъчно класа да надиграят германската отбрана днес и резултатът бе резонен.