Балотели спасява Сити в Манчестър

Манчестър Сити се спаси от последното място в Група D на Шампионска лига, след като без малко да загуби втория си мач, като в първата среща не успя да победи Реал Мадрид. Този път Борусия Дортмунд затрудни шампиона на Англия в Манчестър, а срещата завърши при 1:1. Всъщност като герой на мача дори може да бъде определен Джо Харт, който на множество пъти спаси своите.

Първата част бе изключително интересна с редуване на атаки от двата отбора. Гьотзе можеше да вкара към края на полувремето след добър удар, но Джо Харт изби топката в гредата, за да спаси равенството до полувремето. Германецът нацели гредата и в 12-ата минута, а Сити също имаше своите шансове.

През втората част обаче късметът напусна домакините. В 61-ата минута Марко Ройс пресече подаване в отбраната и вкара. В 76-ата минута Левандовски излезе в малкото наказателно срещу Харт, но пропусна страхотен шанс.

В крайна сметка Марио Балотели успя да спаси своите от загубата. Той вкара от дузпа в 90-ата минута.