Байерн на полуфинал без напрежение срещу Марсилия (видео)

Отборът на Байерн Мюнхен прие Марсилия в Германия за реванш от предната седмица, когато германците победиха с 2:0. Днес резултатът се повтори и чрез Ивица Олич отново резултатът бе 2:0. По този начин с общ резултат 4:0 от двата мача Байерн уверено продължава напред, където може да срещне Реал Мадрид.

Още в 13-ата минута резултатът бе открит. Рибери напредна по крилото и достави ниска топка на крака на Ивица Олич, който завърши от близо. В 37-ата минута след типична контра-атака се стигна до нов гол на Олич. Добра бе ситуацията пред Кроос в 33-ата минута, когато след страховит удар той нацели гредата.

През втората част играта бе сравнително равностойна, макар че Байерн бе създал повече шансове за гол. Марсилия обаче можеше и да изравни, ако бе по-концентрирана в атака. Чевру и Брандао направиха пропуски от ситуации, в които да вкараш изглежда по-лесното отиграване. В крайна сметка резултатът остана 2:0.