Кошмарна вечер за Юнайтед - Базел запрати финалиста в Лига Европа (видео)

Тима на Манчестър Юнайтед ще играе в Лига Европа след катастрофален мач срещу Базел в Швейцария, където домакините надделяха над англичаните с 2:1. Въпреки превеса си по отношение на владението и ситуациите пред вратата на противника, Де Хеа пусна и двата точни удара на Базел, а в другата среща от Група С Бенфика не сбърка и победи Оцелул Галац с 1:0.

Марко Щрелер прати феновете на Юнайтед в шок рано в мача - 9-ата минута. След една избита топка той нанесе удар от воле, като топката мина между краката на Евра и се заби в мрежата. След цял мач натиск Юнайтед успя единствено да нацели на 2 пъти гредата, а Александър Фрай вкара с втория удар на Базел - 85-а минута. Фил Джоунс успя да върне попадение в самия край, но вече бе късно за повече.

Базел и Бенфика продължават напред в турнира, а Манчестър Юнайтед ще играе в Лига Европа. Последният Оцелул напуска без спечелена точка.