Валенсия изкърти Генк, Байер би Челси

Интересна се оформи Група Е на Шампионска лига след изиграните срещи днес. Тима на Валенсия разпиля Генк в Испания с главозамайващото 7:0, докато тима на Байер Леверкузен прие Челси и след изоставаща позиция се добра до 2:1 в крайна сметка. Сега ситуацията в групата е Челси - 8 точки и лидерство, Байер - 9 и Валенсия - 8. Тима от Леверкузен изгуби превзе групата след добър обрат.

Челси започна бавно мача, като почти не организираше атаки до средата на полувремето, но постепенно навлизаше в играта. До края на полувремето тима вече работеше на пълна пара и напомни за себе си. Втората част започна както свърши първата и гол падна още в 48-ата минута. Дидие Дрогба вкара прекрасен гол. Малко след него Лампард можеше да донесе още едно попадение след пас на Дрогба.

В 73-ата минута резервата Сидни Сам организира добро попадение. Той предостави топката на Ерен Дердиок, който изравни. В самия край на полувремето Мануел Фридрих вкара второто попадение за Леверкузен и изпрати тима си на първо място в групата.

Междувременно безкомпромисна Валенсия се изгаври с Генк. Хонас традиционно вкара ранния си гол още в 10-ата минута. Последва хетрик на Солдадо - 13-ата, 36-ата и 39-ата минути. През втората част голове добавиха Ернандес, Зубелдиа и Тино Коща.