Байерн отстрани Арсенал (видео)

Байерн Мюнхен посрещна Арсенал за втората среща от четвърт-финалната фаза на Шампионска лига. Днес на "Алианц Арена" домакините спечелиха с минималното 1:0 благодарение на гол на Джошуа Кимих, и след като миналата седмица видяхме 2:2 на "Емирейтс Стейдиъм" в Лондон, баварците продължават към последните 4 отбора в състезанието, където ще играе с победителя от срещата Ман Сити - Реал Мадрид на 30-ти април и 7-ми май.

До почивката битката в Германия беше интересна и тактическото надиграване от три полувремена остави тимовете равни. И двата тима имаха положения днес, но Мартинели бе най-близо с удар в Нойер от полето.

Втората част започна с предупреждение за вратата на Рая, която бе спасена от гредата при удар на Горецка. В 63-ата минута обаче опасно центриране на Герейро бе засечено от Кимих за 1:0 след като се отскубна от Мартинели.

До края Арсенал не показа достатъчно качество за да стигне поне до равен, с което напуска ШЛ.