Атлетико надви Лацио, Фейенорд трети

Пета група на Шампионска лига противопостави лидерите Атлетико Мадрид и Лацио за победа на домакините от Испания с 2:0, която не промени класирането, докато третият Фейенорд загуби на гости на Селтик с 2:1, също без това да доведе до някаква промяна в таблицата.

В Мадрид Атлетико стартира летящо с гол на Гризман в 6-ата минута след като топката му бе върната от Лино. В 38-ата минута Ермосо добави гол, но той бе отменен от ВАР. На почивката Депай замени Гризман в нападение, като испанците отново тръгнаха силно с 2:0 в 51-ата минута. Тук Лино завърши избита от Касале топка.

До края Маурисио Сари промени отбора си с някои смени, но не успя да достигне до попадение.

Междувременно Селтик достигна до една от редките си европейски победи с 1:0 у дома над Фейенорд. Това стана благодарение на дузпа в 31-ата минута, която Палма вкара. В 82-ата минута срещата стана драматична когато Минтех вкара за гостите през Джо Харт за 1:1, но в 91-ата О'Райли копна на главата на Лагербилке за домакините и той реши срещата за 2:1.