Статуквото в групата на Интер не се промени

Бенфика посрещна Интер, а Реал Сосиедад - Залцбург в срещите от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. След равенства 3:3 и 0:0, съответно, в тази група нищо не се промени днес, като Сосиедад остава първи наравно по точки с Интер - 11, Залцбург има 4 т. и последен остава Бенфика с единствена спечелена днес точка от пет кръга.

Спечелването на точката бе зрелищно за домакините от Португалия днес след като Жоао Марио изригна в първото полувреме с хетрик за 3:0. Той откри в 5-ата минута от воле, удвои в 13-ата след ниско центриране и удар и в 34-ата оформи хетрика си с удар на празна врата.

След почивката Интер отговори чрез Арнаутович в 52-ата минута за 3:1, Фратези оформи 3:2 в 58-ата след центриране от ляво на Ачерби, а дузпа от Алексис Санчез доведе до 3:3.

Междувременно Реал Сосиедад доминираше у дома над Залцбург, но Шлагер отлично пазеше вратата си от набезите на домакините, превръщайки се в герой и в двете полувремена с неколкократни изяви.