Борусия поведе групата с успех над Нюкасъл

Борусия Дортмунд посрещна Нюкасъл в срещата от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес в Германия домакините спечелиха с 2:0 след голове на Фюлкруг и Бранд, с което повеждат групата със 7 точки преди срещата на ПСЖ (6т.) и Милан (2т.). Нюкасъл за момента ще заеме третото място с 4 пункта.

Дортмунд започна много агресивно срещата и владееше инициативата, като стигна до 1:0 в 26-ата минута когато Фюлкруг свали една топка за Забицер, той избяга от човека си и центрира обратно за нападателя за удар през Поуп и гол.

До почивката положенията бяха за Борусия, което принуди Еди Хау да включи Гордън и Алмирон вместо Хол и Уилсън за второто полувреме. Трипиър пък смени позицията си към левия фланг. Така преди Борусия да се нагоди към играта Жоелинтон пропусна голямо положение за 1:1.

В 79-ата минута резултатът стана 2:0 след светкавична контра, при която Брандт се справи с Ливраменто и стреля ниско за да реши срещата.