Атлетико надви Фейенорд и поведе групата (видео)

Атлетико Мадрид посрещна Фейенорд във втората среща от груповата фаза на Шампионска лига. След 3:2 днес в Испания домакините повеждат пета група с 4 точки, една над противника си преди срещата по-късно на Лацио и Селтик от групата.

В 7-ата минута днес гостите поведоха по щастлив начин когато Облак блокира удар на Уеда и избитата топка се отби във връщащия се Хермосо и влезе в собствената мрежа за 1:0. В 12-ата минута ВАР присъди гол за Атлетико при спорни обстоятелства и потенциална засада на Саул преди хладнокръвен удар на Мората - 1:1.

Последва удар в гредата за Саул преди в 34-ата минута Фейенорд да поведе отново с 2:1, отново след като Облак спаси удар, но тук централният бранител на противника Ханко добави на празната врата.

Преди почивката 2:2 стана в 48-ата минута след корнер и акробатично изпълнение на Гризман. След почивката веднага домакините направиха и обрат 2 минути след подновяването, като отново Мората завърши без подготовка след подаване на Молина - 3:2.