Интер на финал през Милан (видео)

Интер и Милан се срещнаха отново на "Джузепе Меаца" за втората среща от полуфиналната фаза на Шампионска лига. След като преди седмица Интер спечели с 2:0, днес тимът отново победи с 1:0 след единствен гол на Лаутаро Мартинез, с който тимът достига финала и ще чака изхода от срещата Манчестър Сити - Реал Мадрид утре, след тяхното 1:1 преди седмица в Испания.

До почивката Милан показа много по-добро качество от миналата седмица, вероятно и заради завръщането на Леао в отбора. Португалецът имаше и огромен шанс да намали дефицита, но пропусна срещу Онана. Интер застрашаваше противника от статични положения.

В 74-ата минута Интер подпечата съдбата си когато резервата Лукаку намери Мартинез за мощен удар през Майнан и 1:0. Това бе гол номер 25 за аржентинеца във всички състезания този сезон, като от италианската Серия А само Виктор Осимен от Наполи може да се похвали с повече - 28.