Бенфика отстрани Брюж с общо 7 гола

Бенфика посрещна Брюж във втората среща от осминафиналите на Шампионска лига. Днес в Португалия домакините от "Да Луж" се разправиха с 5:1 със съперника, и след 2:0 в първия кръг продължават уверено към фазата на последните 8 отбора в най-престижното състезание в Европа.

Бенфика вкара след само 71 секунди игра, но ВАР спаси гостите преди офанзивата на португалците да продължи агресивно. След множество положения гол падна в 38-ата минута с брилянтен гол на Рафа за 1:0. Преди почивката 2:0 направи Гонсало Рамош, който получи подаване от Жоао Марио и се справи с хората пред себе си преди да матира Миноле.

В 57-ата минута Рамош вкара и за 3:0 след центриране на Грималдо. Последва гол от дузпа на Жоао Марио за 4:0 в 71-ата минута и 6 след това Нереш оформи 5:0. В 87-ата минута Брюж спаси пълното унижение като върна за 5:1 чрез Мейер с мощен удар.